TTB Hekimleri Temsil Etmiyor

0

Sağlık-Der Konya Şube Başkanı Mustafa ŞİMŞEK, Türk Tabipler Birliği (TTB)’nin Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrine yaptığı Zeytindalı Harekâtına yönelik “Savaş bir halk sağlığı sorunudur!” başlıklı bildirisine karşı sert tepki verdi.
Başkan Şimşek, “yıllardır Türk Tabipler Birliğini adeta terör ve teröristin savunucusu olarak görmek, tüm sağlık camiamızı rahatsız ediyor. TTB, hekimleri bu haliyle temsil etmiyor. TTB’yi terör örgütleri başta olmak üzere gayri milli kim varsa onlarla birlikte görmekten bıktık, yeter artık.
Türk Tabipler Birliği adeta terör örgütlerinin sözcüsü gibi konuşuyor.
Hükümetimize sesleniyoruz; zannımızca Türk Tabipler Birliği ve benzeri yapılar hakkında ayrıca bir çalışma yapmak gerekiyor. Önerimiz, terör örgütleri, ne zaman dara düşse ses veren, Türk Tabipler Birliğine hekimler zorunlu olarak üye olmak zorunda bırakılmasın. İllaki hekimler bir birliğe üye olmaları gerekiyorsa, birden fazla birlik veya oda kurulabilsin, böylelikle hekimler kendilerini gerçek anlamda temsil eden, gönül rahatlığı ile aidat ödedikleri birliklere üye olabilsinler. ” dedi.
Başkan Şimşek, tüm sağlık çalışanları olarak “ ya olacağız, ya öleceğiz” diyerek çıkılan yolda, milletiz ile askerimiz ile birlikte omuz omuzayız. dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here