sağlık haberleri covid koronavirüs atama sağlık personeli alternatif tıp sendika haberleri anne ve çocuk hastalıklar sağlık turizmi sağlık hukuku biyoteknoloji ilaç ve patent
DOLAR
9,2620
EURO
10,7921
ALTIN
526,44
BIST
1.410
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Sağanak Yağışlı
19°C
Ankara
19°C
Sağanak Yağışlı
Pazartesi Sağanak Yağışlı
19°C
Salı Parçalı Bulutlu
19°C
Çarşamba Az Bulutlu
18°C
Perşembe Az Bulutlu
21°C
Irak’ın Kerkük kentinde, Sağlık Bakanlığına Bağlı Kerkük Planlama Daire Başkanı İstibrak Abdullatif, evinde uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirdi. Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Afrasyav Kamil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ”Irak Sağlık Bakanlığına Bağlı Kerkük Planlama Daire Başkanı İstibrak Abdullatif, evinde kimliği belirsiz kişilerce yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybetti.” dedi. Türkmen daire başkanı İstibrak’ın babasının da...
18/06/2018 20:17
20 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazetede “Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik” İle “Çocuklar İçin Özel Gereksinim Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik” yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu itibarla yeni Yönetmelikler ile düzenlenen bazı hususlar şunlardır: 1-Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmeliğin 18 inci maddesi ile 30/3/2013 tarihli ve 28603 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan...
23/02/2019 17:29
SÖZLEŞMELİ PERSONEL (4/B) ALIM İLANI Üniversitemiz, Hastanesi Başmüdürlüğünde istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda...
07/05/2018 20:26
İstanbul’da eczane çalışma saatleri yeniden düzenlendi Covid-19 pandemisi normalleşme süreci kapsamında, 1 Haziran Pazartesi günü itibarıyla İstanbul’da eczane açılış-kapanış saatleri hafta içi ve cumartesi günleri 09.00-19.00 olarak uygulanacağına dair açıklama yapan İstanbul Eczacı Odası, koronavirüs nedeniyle pazar günleri hariç 09.00-18.00 olan çalışma saatlerinin değiştirildiğini açıkladı.   Normalleşme süreci kapsamında, İstanbul’da eczane...
30/05/2020 18:29

Turist artık yatmaya değil, yaşamaya geliyor

Turist artık yatmaya değil, yaşamaya geliyor

2019 yılı Türk Turizm tarihine çok başarılı bir yıl olarak geçecek. Türk otelciliğine olan güven, Türk turizmcisine olan inanç uluslararası piyasalarda pik yaptı .

2019 yılı Türk Turizm tarihine çok başarılı bir yıl olarak geçecek. Türk otelciliğine olan güven, Türk turizmcisine olan inanç uluslararası piyasalarda pik yaptı.

Sektörümüze olan beklentiler yüksek.

Uluslararası pazarlardaki müşteriler, tur operatörleri, seyahat acentaları Türk Turizm sektörünün ürün içeriğinin ve operasyonel gücünün ne kadar sıkı dokunduğunu bizzat yaşadı, gördü, inandı.

3 yıl önce battı, bitti denen sektörümüzün sergilediği dayanıklılık öyle kolay kopyalayacak türden değil.

Önemli operatörlerinin, seyahat acentalarının, uçak şirketlerinin 2020 bütçesinin gelir hanesinde Türkiye en üst sırada.

Yine de unutmayalım: Aşırı öz güven,  abartılı beklentiler, vergisel yüklemeler önümüze taş koyabilir.

Dünyadaki turizm pazarlarındaki dengeler çok hassas

Dünyada uçanlar ile düşenler bizden olmasın.

Biz sağlam adımlar ile yolumuza devam edelim.

Büyülemeden büyüyemeyiz.

Sektörümüzde her anlamda sağlıklı ayar ve denge şart.

Tesislerimizde ivedi olan uzun vadeli planlamalar ve bütçelendirmeler de süpriz karar ve taleplere yer yok.

Kalıcı sektörel ekonomik başarı için sektörü tedirgin edecek unsurlardan uzak durmazsak kaybederiz.

Ürün çeşitlendirici yeni yatırımların önünü açacak projelerin tam planlama safhasının ortasında bütçeleri bozmayalım, kafaları karıştırmayalım.

Bu yıl yaşadığımız  gelişmeler işletmelerimizin ileriye yönük sorumlulukları ve yükümlülükleri alışılmadık bir şekilde arttırdı / artırıyor.

Vizyonu korku bastırıyor, “Acaba”lar artıyor

-Kapıda olan farklı farklı vergiler,

– Thomas Cook iflası ile müşterinin gözünde derinleşen turizm piyasalarına yapısal güven ve sigortalama boşluğu,

– Türkiye’ye muhteşem piyasa başarısı kazandıran yüksek hizmet anlayışını devamlı yukarıda tutabilmek için durmadan artan maliyetler,

Bunların hepsi, Türk turizmini yönetenleri yeni boyuta geçiriyor.

Ayrıca, sektörümüzde akıllı ve tasarrufçu endüstri mühendisliğinin en son gerçek ölçümlü proseslerini yönetebilecek- müşteri memnuniyetini kalıcı tatil mutluluğuna dönüştürebilecek- zamanın sosyo kültürel evriminin ışığında etik tüketim taleplerini harmanlayabilecek yeti ve beceriye sahip nitelikli, donanımlı profesyonellere yeniden dönüş başlayacak.

O insanlar var: Arayın bulun…

Benden söylemesi.

Yerel zenginliği sağlıklı ve sürdürebilir ürün yelpazesine dönüştürebilecek; yaşam tarzını küresel bakış doğrultusunda etik zihniyet tarzı ile düğmeleyen sade şeffaf, sahici otel   konseptlerini geliştiren, servis notalarını tek tek akord eden bütünsel tesis içi tatil memnuniyeti besteleyen hizmet oskestrası şeflerine ihtiyaç artacak.

Zaman her şeyi değiştiyor. Uluslararası turizmin yapı taşları da değişecek.

Otelcilikte elinde realtime 7/24 orkestra şefi değneğini elinde tutamayanlar piyasalarda karlılıkta zorlanırken; aynı anda  seyahat acentası işletmeciliğinde eline makası alamayanlar, ileri yıllarda ekonomik olarak ayakta kalamayacak.

Orta ölçekli vizyoner turizm işletmeleri veya hizmet güçbirliği çatısı altında müşteriye satışta daha tam güven ve ultra high memnuniyet veren destinasyondaki hizmette daha farklı ve çeşitli ürün yaratanların, sunanların sayısı artacak.

Yeni zaman seyahat acentası için muhteşem bir yeni alan açılıyor

Yapay zeka ve bilgisayar aklı ile bir kaç Euro kazandıran  komisyoncu acentacılık ömrünü doldururken, konfeksiyon tatil paketlerinin yanında tatil terziliği yapabilen acentalara müşteri talepleri artacak.

İsmi güven veren, tecrübesi heyecan yaratan, sözü özü bir, sektör ağı ve ürün yelpazesi zengin olanlar bir adım öne çıksın.

Hadi durmayın, zaman sizin zamanınız

Bütün pazarlarda hızlıca; Travel Agency’ler, Travel Tailor’a dönüşecek.

Dünyada otelcilik sektörüde kapsamlı kabuk değiştiriyor.

Konaklama devri kapanıyor,  yaşam sevinci aşılayan arınma, dinlence, zindelik ve sağlıklı beslenme devri başlıyor.

Çok farklı, çılgın otel projeleri ve konseptleri yolda.

Sahillerde müşteri yatmaya değil, yaşamaya geliyor.

Şu an dünyada işletme ve hizmet konseptleri havada uçuşuyor.

Anlayışlar sadeleşiyor,

İddalar evcilleşiyor,

Tercih ettiğiniz konsept müşteri olarak kişiliğinizi belirliyor.

Lifestyle (Yaşam tarzı) ve mindstyle (zihniyet tarzı) sektörümüzüdeki final paradigması…

En büyük temel lüks: GÜVEN, SAĞLIK ve  ETİK

Ben şahsen küresel değişim akımının kabaran dalgaları içinde ilk akıllı ve etkileyici örneklerini 2019 yılında bir İspanya’da birde Türkiye’de yakaladım.

IBER Hotels’in ‘Döngüsel ekonomi projesi’nin piyasalarda hayranlık yarattığını yazmıştım.

Küresel piyasalarda takdir toplayacak çalışma Türkiye’de Cyristal Grubunun Nirvana’sından geldi.

Turizm ve otelcilik sektörümüzün en beyefendi yöneticelerinden Korhan Alşan’nın imzasını taşıyan “Mediterranean Excellence”, ana tema olarak Akdeniz yaşam tarzının yeniden tasarlanması ışığında

Lokal & Healty Ultra All Inclusive

konsepti ile yıllardır ülke turizmimizin ana ürününe dönüşen herşey dahil hizmetine en akıllı ve sürdürebilir yaklaşım ile yeni bir anlayış kazandırdı.

Kapımız önündeki, kanımızın içindeki Akdenizliliği, mediteran yaşam tarzımızın zenginliklerini özgün bir şekilde yüksek hizmet anlayışı ile birleştirip sağlıklı tatil anlayışının markalaşması için yeni ismi ve logosu ile start veren Nirvana Mediterranean Excellence, ve başharfleri ile.

ME

Yani ben…

Me and nature

Me and love

Me and health

Me and happiness

yeni çağrışımlar için davet çıkarken aynı zamanda Kemer’in destinasyon olarak muhteşem doğa tarih, insan zenginliği üçgeninde

(Kemerness)

yıllardır beklediği yukarı seviyelere doğru dönüşümünün öncü modellerinden biri olmaya aday oluyor.

Yerel ve sağlıklı sözcükleri altında  konsept yaratma çabaları  Kemer’e yeni ufuklar açacak, yereldeki dönüşümü ve gelişimi hızlandıracak.

Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.