Yetkisiz estetik ameliyata suç üstü

0

Özel hastanede ‘yetkisiz estetik ameliyatı’na suçüstü

İran uyruklu iki şahsın ihbarı üzerine Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amirliği’nce operasyon düzenlendi. İddiaya göre Pendik’te bulunan özel bir hastanede İran vatandaşı M.B. ve R.Y. isimli şahıslara yetkisiz kişilerce estetik ameliyatı yapılıyordu ve İran uyruklu iki şahıs şikayette bulundu.

Şikayet sonrasında İran uyruklu R.Y. isimli şahsın yurt dışından müşteri gelmesi için aracılık ettiği, getirdikleri müşterileri özel hastanede estetik ameliyatı yaptıklarını, resmi kayıtlarda ameliyatı yapan doktor olarak hastane sahibinin gösterildiğini ancak ameliyatları İran uyruklu J.J.T. ve M.B.’nin yaptığını, bu şahısların İran’da cerrah oldukları tespit edildi.
Savcılık yaptığı soruşturma sonrasında 24 Şubat 2020 tarihinde polis ekiplerine İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileriyle birlikte hastaneye gidilmesi ve ameliyathaneye girilerek gerekli tespitlerin yapılması için talimat verdi.

Hastaneye giden ekipler, estetik operasyonu için müşteri kazanma işini yapan İran uyruklu R.Y.’yi takip altına aldı. Ameliyathaneye giren polis ekipleri, ameliyat masasında yatan ve karın bölgesinde kesiler olan A.G. isimli şahsı ameliyat etmeye hazırlanan İran uyruklu M.G. ve J.J.T. isimli şahısları suçüstü yakaladı. Şüphelilerle beraber anestezi uzmanı A.G., anestezi teknisyeni A.Ç., ameliyathane hemşiresi M.S. ve aracılık işini yapan İran uyruklu R.Y. de gözaltına alındı.

Suçüstü gözaltına alınan şüpheliler hakkında polis ekipleri tarafından 1219 Sayılı Kanuna muhalefet(Yetkisiz hekimlik) suçundan göz altına alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here