Yücesan : Bize Dayatılan Sendika İl Başkanını İstemiyoruz

0

Bildiğiniz üzere, Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Necati Yılmaz FETÖ terör örgütü Kırşehir yapılanması davasında yapının içerisindeki itirafçıların beyanları ve deliller neticesinde 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ne acıdır ki tüm çabalarımıza rağmen Kırşehir Sağlık-Sen Şube Başkanlığından alınmamış son olarak FETÖ terör örgütü davasından hapis cezası almasına rağmen Sağlık-Sen Genel Başkanı bu kişinin ziyaretine gelmiş ve başkanlığına devam etmesini söylemiştir. Bizde Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Yönetim Kurulu olarak, 5 Ocak 2018 tarihinde Terör Örgütünden ceza alan başkan istemediğimizden tüm yönetim kurulu istifa ettik.

Ne acıdır ki; aradan geçen onca zamana rağmen bu kişi hala görevden alınmadığı gibi, İstifa taleplerimizde Genel Merkez tarafından neticelendirilmemiştir. Adeta bir kaos ortamı yaratarak FETÖ den ceza alanlar birileri tarafından Kırşehir Sağlık Sen’ in bitirilmesi pahasına korunmaktadır.
Bu süre zarfında FETÖ Terör Örgütü davasından suçlu bulunarak ceza alan ancak, aklımızın almadığı, anlayamadığımız bir sebepten dolayı ne hikmetse hala Sağlık-Sen Başkanlığında tutulmaya çalışılan bu kişi nedeniyle yıllardır gecemizi gündüzümüze katarak ilmik ilmik işlediğimiz, tek tek üye kazandırdığımız Sendikamız kan kaybetmekte maalesef üyelerimiz gruplar halinde istifa etmektedir.

Yaşanan 15 günlük süreçte 1470 üyemizden bugün itibari ile 300’ e yakın üye istifa etmiştir. Eğer önlem alınmaz, bu kangiren hali devam ederse ne üzücüdür ki bu sayının kat be kat artmasından endişe etmekteyiz.

Ben buradan sayın yetkililere çağrıda bulunuyorum onlarca insanın emeği koskoca bir kuruma yazık oluyor bu bizim vicdanımızı sızlatıyor. Mahkeme kararı, her şey ortada iken bu büyük vebal de ısrar etmenin anlamı nedir.

Buradan, Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimize sesleniyorum, Kırşehir Şubesi yönetim kurulu üyelerinin ve sendika üyelerinin feryatlarını duymamazlığa devam ederde derhal köklü bir çözüm sağlamazsanız bu vebal sizlerin yakasına yapışır.

Saygılarımla, Kırşehir Sağlık-Sen Başkan Yardımcısı Yasin Yücesan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here