Alcon, genişletilmiş odak derinliği göz içi lensini piyasaya sürdü

0

Alcon, bugün ABD’de ilk ve tek kırınımsız genişletilmiş odak derinliği göz içi lensini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Ajanslarda yer alan haberde, Cenevre, İsviçre merkezli Alcon’un presbiyopiyi hafifleten bir lens olan AcrySof IQ Vivity IOL, katarakt ameliyatı geçiren hastalarda kullanılmak üzere tüm ABD oftalmologların kullanımına sunduğu duyuruldu.

AcrySof IQ Vivity, monofokal kalitede uzak görüş, güçlü ara görüş ve işlevsel yakın görüş sağlamak için ışığı bölmeden uzatan ve değiştiren Alcon’un tescilli kırınmasız X-Wave teknolojisini kullandığı ifade ediliyor.

Şubat 2020’de FDA onayı aldı ve Eylül 2020 pilot aşaması sırasında ABD’li göz doktorlarının kullanımına sunuldu. Lens, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada ile birlikte bazı Avrupa pazarlarında halihazırda mevcut olup, şirket şimdiye kadar tüm dünyada AcrySof IQ platformunun 125 milyondan fazla implantını piyasaya sürdü.

ABD klinik deneme verilerinde, Vivity lens kullanan hastalar, uzak mesafeden% 94 oranında “çok iyi” veya “iyi” görme ve kol mesafesinde% 92 çok iyi veya iyi görme gözlemledi.

Alcon Kuzey Amerika başkanı Sergio Duplan, “Vivity’nin piyasaya sürülmesiyle Alcon, IOL portföyümüzü büyütme ve cerrah ve hasta ihtiyaçlarını karşılayan farklılaştırılmış yenilikler sunma konusundaki kararlılığımızı göstermeye devam ediyor” dedi. “Artık her mesafeden gözlükten bağımsız olmak isteyen hastalar için PanOptix Trifocal ve monofokal benzeri bir görselle orta ve yakın görüşlerini iyileştirmek isteyen hastalar için Vivity ile iki yeni nesil presbiyopi hafifletici GİL seçeneği sunuyoruz.” dendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here