sağlık haberleri covid koronavirüs atama sağlık personeli alternatif tıp sendika haberleri anne ve çocuk hastalıklar sağlık turizmi sağlık hukuku biyoteknoloji ilaç ve patent
DOLAR
31,0126
EURO
33,5749
ALTIN
2.018,12
BIST
9.312,12
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Açık
9°C
Ankara
9°C
Açık
Perşembe Az Bulutlu
12°C
Cuma Açık
14°C
Cumartesi Çok Bulutlu
15°C
Pazar Çok Bulutlu
14°C
Sinir sisteminin hasar görmesi sonucunda oluşan uzun süreli ağrıya “nöropatik ağrı” adı verilir. Nöropatik ağrı, değişik ve rahatsız edici duyularla karakterizedir. Hastalar; yanma, batma, karıncalanma, donma hissedebilir. Hastalar, ağrıyı bir şey saplanır ya da elektrik çarpar gibi olan ağrılar olarak tanımlarlar. Ağrılar, sürekli veya tekrarlayıcı olabilir. Bazen ağrılar günlerce sürer,...
23/08/2021 15:05
23 Haziran 2022 PERŞEMBE   Resmî Gazete   Sayı : 31875   KANUN SAĞLIKLA İLGİLİ BAZI KANUNLARDA VE 375 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN Kanun No. 7411                                                                                                         Kabul Tarihi: 16/6/2022 MADDE 1- 11/4/1928 tarihli ve 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunun geçici 9 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “1/1/2020” ibaresi “1/1/2029” şeklinde...
23/06/2022 11:45
Vergi İdaresi son zamanlarda engellilerin ÖTV sorgulama  MTV bağışıklığı ile aldıkları araçlara dair, sonradan alınan raporları gerekçe edinerek vergi tahakkukuna yeniden başlamıştır. İdare, vergi tahakkukunu %90 altında engellilik durumu olanlara dair tanınan bağışıklığa dayandırmış olsa da, konuyu düzenleyen Tebliğ’de de açıkça görüleceği üzere; 18.04.2015 tarih 29330 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan...
14/02/2021 14:28
  Botoks kimlere uygulanır ? – Botoks neden yapılır ? sorusu birçok insan tarafından sorulmakta olup botoksun niçin tercih edildiğinin anlaşılması adına oldukça önemlidir. Aslında bir protein olan botoks, “Clostridium botulinum” adlı bakteri kullanılarak üretilmektedir. Göz hastalıkları ve nörolojik bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan bu protein son 15 yıldır kozmetikte kullanılmaktadır....
19/02/2021 19:46

Doğum Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Doğum Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

 

Doğum sigortası anne ve bebeğin, doğum sürecinde ve doğum sonrasında ki kontrolleri, tetkikleri ve her türlü doğum masraflarını karşılayan bir sigorta çeşididir. Doğum sigortaları, her geçen gün yükselen tıbbi fiyatlar karşısında anne adaylarına maddi açılardan büyük kolaylık sağlamaktadır.

Doğum sigortası alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, doğum teminatının da sigorta poliçesine eklenmesi gerekliliğidir. Bu yüzden doğum sigortaları doğum teminatlı özel sağlık sigortası ve doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası şeklinde satın alınmalıdır.

Doğum Sigortası Kapsamında Neler Bulunmaktadır?

doğum sigortası nedir nasıl yapılır

 

Doğum sigortası anne ve bebeğin doğum öncesinde ve doğum sonrasında gerekli olan bütün sağlık harcamalarını kapsamaktadır. Doğum sigortasının kapsamında yer alan sağlık hizmetleri sırasıyla şunlar olmaktadır;

 1. Doğum öncesinde anne adayının hamilelik rutin kontrolleri
 2. Anne adayının bütün tahlil ve tetkikleri
 3. TORCH taraması
 4. NST ve ikili tarama testleri
 5. Gebelikte oluşabilecek bütün komplikasyonlar
 6. Normal doğum ya da sezaryen doğuma ait bütün masraflar
 7. Hiperemezis durumlarındaki tedavi masrafları
 8. Preeklampsi tedavi masrafları
 9. Düşük ve düşük tehdidine karşı tedavi masrafları
 10. Zorunlu kürtaj masrafları
 11. Gebeliğin ya da doğumun neden olduğu sağlık sorunlarının tedavi masrafları
 12. Doğum öncesi ve doğum sonrası oluşabilecek bütün rahatsızlıkların tedavi masrafları

Doğum sigortaları teminatları içerisinde anne adaylarının doğum öncesi ve sonrasında ki yaşanan süreçlerdeki bütün ilaç, kontrol, muayene, laboratuvar görüntüleme ve doğum masraflarının hepsi bulunmaktadır.

Aynı zamanda bu doğum sigortalarının kapsamını, bebek dünyaya geldikten sonra daha da genişletmek mümkün olmaktadır. Bu şekilde yapılan bebek sigortalarında doğan bebeğin aşı masrafları, muayene ve yeni doğan bebeklere yapılan bütün testlerin masrafları karşılanmaktadır.

Doğum sigortaları herkesin bütçesine uyacak şekilde temin edilebilmektedir. Her türlü ihtiyaca ve talebe göre doğum sigortalarının kapsamları ve teminatları ayarlanabilmektedir. Uygun ödeme seçeneklerine sahip olan her doğum sigortasına 24 saat ve haftanın her günü olmak üzere, her konuda sigorta danışmanları yardımcı olmaktadır.

Doğum Sigortası Paketleri Nelerdir?

 

Doğum sigortalarını, ekonomik durumuna göre uygun fiyatlarla bulmak mümkün olmaktadır. Doğum sigortaları;

 • Özel Sağlık Sigortası Doğum Paketi
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi
 • Hamileyken Doğum Sigortası Paketi olmak üzere 3 paketten oluşmaktadır.

Doğum sigorta paketlerinin hepsi, alınan sigorta şirketinin sözleşmeli olduğu bütün özel hastanelerde kullanılabilmektedir. Bu sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastanelerde doğum, testler, muayeneler ve bütün tetkikler yapılabilmektedir.

Doğum sigortası paketlerinin fiyatları ise seçilecek olan kapsama, harcama limitine ve hastaneye göre farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden doğum sigortası paketi almadan önce, sigorta şirketi ile bütün detayların titizlikle görüşülmesi iyi olacaktır.

Aynı zamanda bu doğum sigortası paketleri alınırken, doğacak olan bebeği olası risklere karşı korumak için, yeni doğan teminatlı olmasına da dikkat etmek gerekmektedir. Böylelikle doğum sonrası bebekte bir komplikasyon oluşması ya da kuvöze girme durumlarında, bütün masraflar sigorta kapsamı içinde olmaktadır.

Doğum Sigortası Yaptırılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

tamamlayıcı sigorta nedir

 

Doğum sigortası yaptırılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Doğum sigortası yaptırılmadan önce alınacak olan teminatların, sigorta şartlarının ve sigorta kapsamının uzmanlardan da yardım alınarak titizlikle belirlenmesi büyük önem taşımaktadır.

Bu aşamada bütün detayların dikkatli incelenmesi ve diğer sigorta şirketlerinin önerilerinin neler olduğunun da araştırılması gerekmektedir. Aynı zamanda doğum sigortası yapacak olan sigorta şirketinin, anlaşmalı olduğu hastanelerinde araştırılması da büyük yarar sağlayacaktır.

Tüp bebek tedavilerine bağlı olarak alınacak olan doğum sigortaları, ek teminatlarla daha iyi bir hale gelmektedir. Aynı zamanda doğum sigortası yaptıracak olan bireylerin ihtiyaçları ya da arzuları dâhilinde, bu sigortaların kapsamları daha da genişleyebilmektedir. Doğum sigortası alınacak olan sigorta şirketi ile bütün bu detaylar uzmanlar yardımı ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Aynı zamanda doğum sigortası ödemelerinde bir sorunun yaşanmaması için, doğum teminatı ödeme şartlarının ve sürelerinin uzman sigorta danışmanları ile hesaplanması büyük fayda sağlayacaktır. Doğum sigortası teminatları, alınan sigorta şirketine bağlı olarak bazı avantajlara da sahip olmaktadır.

Bu yüzden doğum sigortası yaptırılmadan önce, alternatif olan diğer sigorta şirketlerinin verdiği avantajların hepsinin gözden geçirilmesi iyi olacaktır. Hamilelik ve doğum masraflarını karşılayan doğum sigortası, limitli ve limitsiz olarak yapılabilmekte olup, prim ücretleri ödemelerinin de buna bağlı olarak uygun oranlarda taksitlendirme olanakları bulunmaktadır.

Bize ulaşmak için lütfen tıklayınız 

Bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmek için lütfen tıklayınız 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.